Tasmanian Tiger

Sklep

Jakość

JAKOŚĆ

Jakość wykuta w boju

Marka Tasmanian Tiger, jako producent wyposażenia taktycznego premium dla wojska i policji, dba o najwyższą jakość produktów. W końcu w czasie misji w nieznanym terenie, na sprzęcie trzeba móc polegać w 100%. Za jakością produktów z logo tygrysa tasmańskiego stoją wytrzymałe materiały i surowce, praktyczne rozwiązania, będące odpowiedzią na specyficzne potrzeby użytkowników oraz fakt, że cała produkcja odbywa się w fabrykach własnych marki.

Od prototypu po produkcję seryjną

Każdy etap pracy nad ofertą Tasmanian Tiger odbywa się we własnych obiektach firmy. Zarówno same produkty, jak i ich materiały oraz komponenty przechodzą rygorystyczne testy w niezależnych instytucjach kontroli jakości. Każdy produkt ma swój numer seryjny i podlega ewidencji w bazie danych firmy. To gwarantuje utrzymanie stałego, wysokiego poziomu produkcji – kupując produkt Tasmanian Tiger masz więc pewność, że jest on dopracowany w 100% i nie zawiedzie Cię w najbardziej ekstremalnych warunkach.

Projekt Open Factory – zrównoważona i transparentna produkcja

Pierwsza wietnamska fabryka TATONKA GmbH rozpoczęła działalność w 1989 r., a kolejne – w 1996 i 2009 r. Od początku przestrzegano w nich europejskich norm jakości i wysokich standardów socjalnych, a firma zachowuje w tym obszarze pełną transparentność. Świadczy o tym m.in. prowadzony od 2011 r. w Ho Chi Minh program Open Factory, skierowany do wszystkich, którzy chcą przyjrzeć się produkcji od wewnątrz – wystarczy dokonać rezerwacji w wyznaczonych godzinach, by wejść na teren fabryki i zajrzeć za kulisy prac.

Przykładowe technologie

Image Video

System MOLLE

Duża ilość profesjonalnego sprzętu wojskowego czy policyjnego wymaga unikatowych rozwiązań. Tasmanian Tiger stworzył system MOLLE, który pozwala na pewne przytwierdzenie kolejnych elementów wyposażenia i umożliwia personalizację oporządzenia taktycznego. 

Dzięki temu rozwiązaniu plecak czy kamizelkę łatwo rozbudujesz o dodatkowe kieszenie, ładownice czy pokrowce.

System nośny na najcięższy ekwipunek

Długie wyprawy z ciężkim ekwipunkiem wymagają wygodnego plecaka z odpowiednio opracowanym systemem nośnym. Tasmanian Tiger stworzył kilka takich rozwiązań, uzależnionych od wagi ekwipunku oraz oczekiwań użytkowników: X1, V2, V2 Plus, X Vent Zero Plus.

Kluczową rolę odrywa w nich wewnętrzna rama, dzięki której ciężar przenoszony jest z ramion i kręgosłupa na biodra. Dodatkowo zapewniają one amortyzację, dobrą wentylację i stabilizację.

Niezwykle wytrzymałe tkaniny

Do szycia plecaków, apteczek, kamizelek i innych elementów oporządzenia taktycznego stosujemy Cordurę 700 den. To lekka, a równocześnie ekstremalnie wytrzymała tkanina.

Cechuje się wysoką odpornością na przetarcia i uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu świetnie sprawdza się podczas trudnych warunków w terenie.